Mesai Saatleri

  • Pazartesi09:00 - 18:00
  • Salı09:00 - 18:00
  • Çarşamba09:00 - 18:00
  • Perşembe09:00 - 18:00
  • Cuma09:00 - 18:00
  • Cumartesi-Pazar09:00 - 13:30

Eğitimde Fark Yaratmak

İhracatın öneminin her geçen gün ne kadar kıymetli olduğunu yaşadığımız pandemi günlerinde, artan talebin karşılanabilmesi için eğitimlerimize ara vermeden, yeni dış ticaretçiler yetiştirerek sektöre kazandırmanın gayreti içerisindeyiz.

Örgün eğitimler ile adından söz ettiren Vakfımız Pandemi başladığı süre zarfında da online eğitimler ile farkındalık yaratarak öğrenmenin yere ve zamana gerek kalmadan Türkiye geneline yayılmış ve her açılan dönemin sonunda memnuniyetin artış göstermesi ile yurtdışından katılımcıların da olduğu eğitim programları ile büyük bir başarı ivmesi kazanmıştır.

2000 yılından beri 21 yıllık tecrübesi ile 14.000’e yakın mezun veren vakfımız bireysel katılımların yoğun olduğu eğitim programları İhracatçı birliklerinin talepleri doğrultusunda üyelerini bilgilendirerek ihracata yönelik adımları atmak için teşvik edici eğitim programları ile küçük büyük ölçekli firma sahiplerine, bu işe yeni başlayacak girişimcilere yeni başlangıçlar için büyük fırsatlar yakalamalarına olanak sağlamıştır. Başta savunma sanayi olmak üzere ihracatçı birçok kurum ve kuruluş eğitimlerimize yoğun talep göstermiş, pandemi süresince  ZOOM 9 eğitimini tamamlayarak  2021/2022 yılının yeni dönemine ZOOM 10 ile hızlı bir giriş yapmamıza vesile olmuştur. 

Hizmet Sektörünün Önemi 

Ekonominin yönünü belirleyen sektörler sırlamasına bakıldığında tarım, sanayi ve hizmet sektörü ilk üç sırayı paylaşmaktadır. Gelinen noktaya bakacak olur isek hizmet sektörünün son yıllarda sanayi ve tarım sektörünün önünde olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu bilgiler ışığında Ticaret Bakanlığı’nın bünyesinde kurulan hizmet ihracatını daha da artırmak ve uluslararası hizmet ticareti konularının bütüncül bir yaklaşımla ele alınması amacıyla Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü kurulmuş olması sevindirici bir gelişme olmuştur. Hali hazırda 2018 yılında kurulmuş olan Hizmet İhracatçı Birliklerinin faaliyetlerini yakından izlemekteyiz. İstihdama dayalı olan bu sektör için eğitim faaliyetleri kapsamında ciddi planlamalar yaparak yeni eğitim dönemine birbirinden değerli ve tecrübeli eğitmenleri ile dış ticaret sektörünü desteklemek amacı ile projeler hazırlayan vakfımız farkını ortaya koymaktadır.

Eğitim ve diğer detaylar için İletişim