Mesai Saatleri

  • Pazartesi09:00 - 18:00
  • Salı09:00 - 18:00
  • Çarşamba09:00 - 18:00
  • Perşembe09:00 - 18:00
  • Cuma09:00 - 18:00
  • Cumartesi-Pazar09:00 - 13:30

E-TİCARETİN ÖNEMİ

2020 yılı başlangıcından beri dünyayı etkisi altına alan covit-19 salgını gün geçmiyor ki hayatımızda birçok alanı işgal etmesin. Sağlıktan, eğitime, ulaşıma, alışverişe ve en önemlisi ticarete hemen her alan ve sektörde kendini göstermeye büyük bir hızla devam ediyor. 
Salgının etkisini azaltmak için birbiri ardına önlemler alınırken, tüm dünya ekonomilerini ayakta tutmak ve var olan zincirin çarklarının doğru çalışması adına teknolojinin ve haliyle internetin nimetlerini kullanmakta birbiri ile yarış haline girmektedirler. Birçok teknoloji devleri altın çağını yaşarken e-ticarete yönelen büyüklü küçüklü işletmelerde bu pastandan pay almaya başlamışlardır. 
20 Ağustos tarihinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yapmış olduğu açıklamada; Türkiye'nin e-ticaret hacminin yılın ilk 6 ayında 91,7 milyar lira olarak gerçekleştiğini bildirdi. Pekcan, "E-ticaret hacmini ay bazında incelediğimizde Haziran ayı itibarıyla ticaretin açılması ve hayatın normale dönmesiyle geçen seneye oranla yüzde 93 oranında bir artış görüyoruz" dedi. 
Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere e-ticaretin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Salgının ülkemizi esir almaya başladığı ilk aylardan bu yana Türk Dışticaret Vakfı olarak dış ticaretin öneminin ne kadar değerli olduğunu ve bunun için elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmek için peşi sıra online eğitimlerimize başlayarak aralıksız devam etmekteyiz. Bu kapsamda E-ticaret konusunda, büyüklü küçüklü tüm işletmelerin verilen eğitimlerle ve birbirinden tecrübeli eğitmenlerle Türk Dışticaret Vakfı olarak yanınızda olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.
Birlikte her zaman daha iyi ve sağlam temelleri olan bir Türkiye için sizleri aramızda görmek en büyük hedeflerimiz arasındadır.

Eğitim ve diğer detaylar için İletişim