fbpx

Referanslar

Vakfımız tarafından kurumsal eğitim verilen bazı firma ve kuruluşlar ile eğitim programlarımıza katılanların mensup olduğu firmalar

İsmet Koray

Türk Dışticaret Vakfı Çayyolu, Ankara lokasyonunda bulunmaktadır. Konum olarak çok merkezi bir yerde bulunan vakıf, ulaşım açısından da birçok seçenekler barındırıyor. Gordion Avm karşısında yer alan vakıfa özellikle metro ile çok kolay bir şekilde ulaşım sağlanıyor. Yüksek katlı binaların arasında bulunan vakıf, yeşillikler içerisinde 2 katlı güzel bir binası bulunuyor. Geniş ve güzel peyzajlı bir bahçesi de güzel bir hava katıyor. Yıl içerisinde birçok dış ticaret uzmanlığı eğitimi verilen vakıfta birbirinden değerli hocalar bulunmaktadır. Başta Ömer Berki olmak üzere uzun süre yurtdışında görev almış ve işin ehli hocalar tarafından eğitimler veriliyor. Güzel ve sıcak bir yönetim kadrosu da bulunuyor. Herkes birbirinden nazik ve sıcak karşılamalarıyla biz stajyerleri ağırladır. İş hayatının uygulamalarından çok teorik olarak bilgi birikimimizin artmasına büyük bir ortam oluşturan Türk Dış Ticaret vakfı hem kursiyerlerin hem de stajyerlerin kendilerini geliştirmeleri için çok güzel bir ortam sağlamaktadır.

 

Sevinc Baser

Dış ticarete karşı bazı önyargılarım vardı çünkü terminolojisi zor geliyordu fakat Türk Dışticaret Vakfı’na geldikten sonra aslında öyle olmadığını fark ettim. Aracım ile kolaylıkla ulaşım sağladım ve park konusunda hiçbir sorun yaşamadım çünkü kendisine ait bir otoparkı ve bahçesi bulunuyor. Vakfın yerini düşününce bunlar büyük avantajlar. Kursta aldığım eğitim bana hayatımın birçok yerinde fayda sağlıyor ama burada asıl hissettiğim şey gerçekten hocaların ve çalışan insanların samimiyeti, dostane yaklaşımı ve üstün tecrübeleriydi. Her konuda bana yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptılar ve kursun sonunda yüzümde bir gülümseme ile onlardan bahsedebiliyorum. Her şey için teşekkür ederim Türk Dışticaret Vakfı.

Atakan Yigit

Türk Dışticaret Vakfı, Ankara’nın güzide semtlerinden biri olan Çayyolu’nda bulunuyor. Ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım çünkü her türlü ulaşım aracıyla rahatlıkla gelebilirsiniz. Sundukları kurs hizmetini fazlasıyla beğendim. Dış ticarete dair öğrenmek istediğim ne varsa piyasanın en saygın, en bilgili ve en tecrübeli hocaları tarafından anlatıldı. Buraya gelmeden önce amacım sertifikamı alıp hedefime ilerlemekti ancak kursa geldikten sonra burada bir aile kazandım ve dış ticaret hakkında öğrenebileceğim en değerli bilgileri öğrendim. Kursun sonunda bende şöyle bir düşünce oluştu; bilgi belgeden daha değerlidir. Ömür boyu danışabileceğim güzel bir aile edindim o yüzden eğer dış ticarete ilginiz varsa kesinlikle tavsiye ederim.

Halil Uran

İstanbul Eylül-Kasım dönemi öğrencilerinizden Halil ben.

Üniversitelerin özel kurumlarla ortaklaşa düzenlediği dış ticaret kursları başımı döndürürken, okumuş olduğum küçük bir yorum beni bu kuruma yönlendirdi. O yorumu iyi ki okumuşum diyorum. Mesela çalıştığım firma İMMİB üyesi. Eğer TDV’ye gelmemiş olsaydım, Remziye hocaya ulaşmak için prosedürlerle uğraşacaktım. Ziyaretime gelen bir teşvik danışmanlık firması ” beyefendi siz bizden daha iyi biliyorsunuz” demeyecekti. Ya da kambiyo derslerini almasaydım, daha önce dolandırılan firmama kabul kredili ödeme nedir, teyitli akreditif nedir anlatamayacaktım. Ve son üç müşterimiz de risk oranı daha da artacaktı. Bugün pazar araştırmasını hala ezberlerle yapacaktım. ”abi git orada bir firma satın al” gibi. Sırf önerdiği kitaplar için bile gelirim Zeynep hocanın dersine. Gümrük mevzuatını danışabileceğim bir hocam var artık. Ki yıllarca ortaklaşa çalışmışız, tanışmamız TDV sayesinde oldu. Cem hoca tıkır tıkır anlatırken dersi, kafamda yeni ufuklar açtı mesela:) Nergis hocam ve Namık hocamın anlattıkları sayesinde karmaşık görünen mevzuat fobimi yendim artık. Murat hocamın tecrübeleri başlı başına bir ders zaten. Yunus hocam, Ömer hocam ve Mehmet Cevdet hocamla tanışmak çok ayrı bir şerefti benim için. Bizleri bir araya getirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Burcu Erdolu

Neden Dış Ticaret İngilizcesi Eğitimi ?
Kursun tam istediğim amaca yönelik olması bir yana ; asıl kazancım yabancı dili kullanırken yaşamaya başladığım özgüven oldu.İşim gereği yapmam gereken yazışmalarda ve görüşmelerde çok daha rahat ve geniş bir perspektife sahibim artık.Kursun keyif için gidildiği , sabah erken kalkmanın eziyet olmadığı bir kurs hayal edin.Tüm bunları sağlayan Verda Hanıma tekrar tekrar teşekkür ediyorum, iyi bir dost kazancım da cabası oldu.Kurumun diğer eğitimlerini takipteyim en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere.

Toygar KAVAK
Ortaokuldayken (benim zamanımda ortaokul idi), öğretmenimiz meslek tercihlerimizi sormuştu; cevabım; uluslararası ticaret oldu. Bunu hayal meyal hatırlarım. Bu düşünceyle olsa gerek İşletme (İngilizce) bölümünü tercih ettim ve okurken yurtiçi satışta çalışma imkanı buldum. Okulun son senesinde uluslararası ticaret düşüncem yeniden hortladı. Bu sebeple 2007 yılında TDV’nin eğitim programına katılmaya karar verdim ve çok zevkli geçen derslerle programı bitirdim. Mezun olduktan sonra malum piyasa şartlarından dolayı maalesef arzu ettiğim uluslararası ticaretle değil yurtiçi satışla profesyonel kariyerime başladım. Aradan 4 yıl geçmişti ki bir sabah gelen e-posta şöyleydi; “İletişim bilgilerinizi Türk Dışticaret Vakfı veritabanından aldım. Elektrik motoru üreten firmamız dış ticaret sorumlusu aramakta. İlgilenirseniz cevap verin lütfen.”. Kariyer yapmak istediğim iş yıllar sonra TDV aracılığıyla gelmişti. Dış ticarette deneyimim olmamasına rağmen görüşmeye çağrılmam ve sonrasında çalışmaya başlamamın sebebi aldığım eğitim olmuştu (işveren tarafından söylenen sebeplerden biri). Pek değerli eğitmenlere ve TDV yönetimine teşekkürlerimle…

ERDEM YILMAZ
Kendi alanında ayrıcalığı tartışılmaz olan TDV’nin ticari kaygıların çok daha ötesinde bir kuruluş olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. TDV’yi aynı hizmeti veren diğer firma ve kurumlardan ayıran en önemli özelliklerden biri; anlaşılması çok güç, pratiğe dökülmesinde sıkıntı yaratacak bir yol izlemek yerine, girişimcilere başarıya aslında çok yakın oldukları fikrini aşılaması. Birbirine sımsıkı bağlı olan TDV’nin her geçen gün genişlemesi TDV’nin özverili çalışmasının en büyük getirisi.
AKIN ARTUÇ / Ana Gıda Otomotiv ve İhtiyaç Maddeleri San. ve Tic. A.Ş.
TDV’nin Dış ticaret Eğitimine başladığım ilk andan itibaren farklı bakış açıları kazanmam ve fırsatları iyi değerlendirerek gereğini yapmak konusunda çok daha aktif olmamı sağladı. Eğitimlerden sonra katılımcılarına her alanda gösterdiği ilgi ile “Dış ticarete Nasıl Başlamalı? – Girişimcilik” dersinin kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğuna inanıyorum. Bu eğitimi almak kendimle ilgili aldığım en önemli kararlardan biriydi.

İPEK MERT / Biyomedikal Mühendisi
TDV, profesyonel bir ortamda eğitim alabileceğiniz, kariyer planlaması yaparken size destek ve yardımda bulunabilecek doğru insanlarla karşılaşabileceğiniz bir kurum. Verilen eğitim, teorik bilgilerin yanı sıra pratik ve güncel hayatı yansıtan konulardan oluşmakta. Bu da bana farklı bakış açıları ve altyapı sağladı.

IŞILAY ARTUT
Global pazarın en etkin aktörlerinden biri olan Türkiye’nin atar damarı  dış ticaret, günümüzün en karmaşık ama bir o kadar da gerekli bir unsuru. Bu karmaşık süreci kolaylaştıracak ilk adım ise doğru bir eğitim sürecinden geçmekte. Ben, sağladığı referanslar, uzmanların bilgi, deneyim ve yaklaşımları ile böyle bir eğitim için Türk Dış ticaret Vakfı’nın en doğru adım olduğunu düşünüyorum. Burada aldığım eğitimin kariyerim açısından en büyük avantajı sağladığını belirtmeliyim.

M.BAHRİ TÜNER
Türk Dışticaret Vakfı’nda verilen eğitim programında süreç içindeki taleplerimize pozitif yaklaşımlar gösterilmiştir. Çeşitli alanlarda gerek akademik gerekse uygulamada deneyime sahip, konularında uzmanlaşmış değerli hocalarımızın katkıları ve gayretleri de bizi son derece mutlu etmiştir. Kursiyerlerin çok çeşitli çalışma alanlarından ve değişik altyapıya sahip olması kursun doğal olarak sadece belli konuya odaklanmasını engellemektedir Dolayısıyla her konuya bu süre içinde yeterince değinildiğini düşünüyorum.

OSMAN UYSAL / Dış Ticaret Uzmanı / MKS Marmara Kimya Sanayi A.Ş
Türk Dışticaret Vakfı’nın sıcak ve samimi ortamında aldığım Dış Ticaret Eğitimi Profesyonel iş hayatımda bana bir çok pratik uygulama ve görüş açısı kazandırdı. Eğitmenlerin konulara hakim oluşu ,öğrencileri dış ticarete teşvik edici tutumları Vakfın kuruluş gayesiyle birebir örtüşüyor.Türk Dışticaret Vakfına ,dış ticaretin özellikle ihracatın özendirilmesi konusundaki görevinde başarılar dilerim.

MERVE GÜL

Nisan 2014’te katıldığım eğitimde, Dış Ticaret’in mevzuat ve uygulama alanında deneyimi ve öğretme becerisi olan eğitmenlerden ders aldım. Kurumunuzun prensipli ve iletişimi güçlü olduğunu düşünüyorum. Umarım daha geniş kitlelere ulaşırsınız.

HASAN YENİOCAK

Ben gecem yıl Aralık ayında dış ticaret kursuna katılmıştım. Bugüne kadar katıldığım en nitelikli kursu. Bütün eğitmenler alanında uzman ve konuya hakimlerdi. Tabiki de Murat Bey.i unutamam, en başta ve en sonunda dersini dinlemek büyük keyifti. Size de ayrıca teşekkür etmek istiyorum Ezgi Hanım, arka planda ve organizasyonda mükemmeldiniz. Bu kursta ticareti neden yapmamam gerektiğini öğrenmiş oldum ,- en azından şimdilik. 15 yıllık turist rehberi olarak çalışmaktayım. Merakımı gidermek ve de acaba sektör değiştireyim mi diye sorarken kendimi kursta buldum. Öğrendiklerim, ticaret yapan arkadaşlara çok faydalı oldu.

AYKUT TEKKANAT

Öncelikle eğitim düzeyinin çok kaliteli eğitmenlerden oluşması çok memnun edici, eğitmenlerin ders dışında güncel hayatta bu uygulamalara sahip olması bizim açımızdan avantaj sağlamakta güncel yeni bilgileri anında öğrenebildik. Türk Dışticaret vakfı kaliteli, güven ve şeffaf eğitimi ile bende harika bir iz bırakmıştır. Teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunar.

EMİN KAYA

Dıs Ticaret Vakfından almıs oldugum egitim tamamında olmasa bile (yeterli sure yoktu sonucta) is hayatımın buyuk bir bolumunde pratikte yaptıklarımı anlamlandırma ve teknik olarak anlama konusunda bana yardımcı oldu. Kendisini Dıs Ticaret manasında hızlı ve efektif bir sekilde egitmek isteyen butun arkadaslarıma bu egitimi siddetle oneririm.

Zuhal

Ben genel olarak kurstan çok memnun kaldım. Dış ticaret adına hiç bir şey bilmememe rağmen hem eğlendiğimi hem de dış ticaret hakkında genel bir fikre sahip olduğumu söyleyebilirim. Evet, iki ay dış ticareti tamamen benimsemek için kısa bir müddet fakat ders anlatırken daha kolay algılayabilmemiz için sunumlar üzerinden değil de  hocanın kendisinin cümleleri ve örnekleriyle ilerlemek daha iyi olurdu (Tüm hocalarımızın adına konuşmuyorum) Diğer yandan sertifikalar on numara olmuş ama sınavda ben gerçekten zoruluk çektim ve sanki işlemediğimiz konular hakkında da sorular sorulmuş. …her hafta sonu kursa keyifle geldiğimi söyleyebilirim :)

NADİR ÖZBAY

Katılmış olduğum Eylül-Kasım 2014 Dönemi Kursu bana çok yararlı oldu, Sınıfların aynı bilgi seviyesindeki öğrencilerin biraraya getirilerek oluşturulması çok daha verimli olacak konu ile alakalı ve biraz daha bilgili olan kişilerin derslerde zaten bildikleri konuları birdaha görmeleri engellenerek asıl amaç olan öğrenimin ve bilinmeyen konuların daha çok işlenmesi için daha iyi olacaktır. Genel hatları ile eğitimcilerin iletişim bilgilerini paylaşarak kurs bitiminden sonrada irtibata geçip takılınan yerlerde yardımcı olmaya hazır olmaları gerçekten harika birşey. Türk Dış Ticaret Vakfını tercih ettiğimden dolayı çok memnunum.

NİHAN KAYA
-Kaliteli
-Keyifli
-Verimli
ve hepsinden önemlisi
-Dopdolu bir eğitim dönemi geçirdim.
Beklentimin çok daha üzerinde bir kalitede eğitim aldım.
Emeği geçen tüm hocalarım ve sizlere ilginiz alakanız için teşekkür ederim.

NİLGUN SORAL

Vakfinizda katildigim egitimde aldigim bilgilendirme ve yonlendirmelerin genel olarak faydali oldugunu bildirmek isterim.
Son derece kiymetli ve deneyimli hocalarimizi tanimak aktarimlarini dinlemek onemliydi ve ayrica sorularimiza karsilik bizleri aydinlatma cabalari icin tesekkur ederiz.
Egitime katilanlarin hedef ve amaclarinin, konu hk. bilgi seviyelerinin  farkliligi sizler tarafindan da bilinmektedir. Bu durum tabii olmakla birlikte; grup olusturma, konu secimleri, bilgi akisinin duzenlenmesinde katilimci kimlikleri daha fazla dikkate alinabilir mi?
Bizlerin goruslerini dinlediginiz icin tesekkur eder, her egitim doneminde basarilarinizin yukselerek devamini dilerim.

METİN ÇETİNDAĞ

14 yıllık meslek hayatımda işimle ilgili şirketim tarafından karşılanan bir çok eğitim aldım. İçlerinden etkilendiğim ve hayatımda bana farklı bakış açıları kazandıran ve öğretici, yol gösterici olması, eğitmenlerin çok çok iyi olması. Benimgerçekten çok etkiledi ve unutulmaz eğitimlerim arasında yerini aldı. Kurucu üyelerinin her biri başta olmak üzere tüm eğitim veren hocalarımız dahil idari personele de güler yüzlülüğü için çok çok teşekkürler. Kendimi hep rahat hissettim ve bir şeyler aldım.

CANAN AKKOÇ

Türk Dışticaret Vakfının eğitimine katıldım ve oldukça verimli bir eğitim süreci geçirdim. Konuları alanında uzman kişilerden dinlemek gerçekten çok faydalı oldu.

asexon.com
1
×
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bana yazmak için WhatsApp ikonuna bir kez tıklayınız.


* Önemli Not:
- Vakfımıza WhatsApp Araması ile ulaşılamamaktadır.
- Hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında iletişime geçiniz.