Konferans: ABD Pazarına Giriş: Sürekli ve Sürdürülebilir Ticaret İmkanları

Eğitmen: Ömür DEMİR KIZILARSLAN ABD Washington Büyükelçiliği  Ticaret Başmüşaviri (2014-2018) (Özgeçmiş)

Eğitimin Yapılacağı Yer: Türk Dışticaret Vakfı Ankara İdare Binası

Tarih: 20 Ekim 2018 Saat: 14:30

Katılım: Ücretsiz

Başvuru Formu

Dış ticarette kalıcı, sürekli ve sürdürülebilir pazara giriş imkanına sahip olmak; ülkemiz ekonomisi ve mal/hizmet ihraç eden firmalarımızın başarısı için önemlidir.

Dış pazarlarda kalıcı, sürekli ve sürdürülebilir pazara giriş imkanına sahip olmak için ilgili pazardaki iş ortamının, rekabet koşullarının, sektörel dinamiklerin, işbirliği fırsatlarının ve iş kültürünün bilinmesi; kapsamlı ve vizyoner bir pazara girişi stratejisi oluşturulması; sağlıklı ve dengeli işbirlikleri kurulacak paydaşlara ulaşılması gereklidir.

Yaklaşık 19 trilyon dolarlık bir ekonomiye sahip olan ABD’ye, Türkiye’den mal ve hizmet ihraç eden firmaların sayıca büyük bir kısmı küçük ve orta ölçekli firmalardan oluşmaktadır. Genel olarak, bu firmalar, ölçekleri, iş kültürleri ve firmayı etkileyen diğer bazı kısıtlar nedeniyle; ABD pazarına kalıcı olarak girmek ve bu pazarda sürekli, sürdürülebilir pazar büyümesi elde etmek için gerekli hazırlıkları yapmakta ve adımları atmakta çekimser kalmaktadır. Oysa ki, küresel ekonominin yaklaşık % 25’ini karşılayan bu büyük ekonomiye ihracatta sağlanacak kalıcı bir başarı; küresel pazarlarda elde edilecek diğer başarılar için önemli bir gösterge olacaktır.

Türkiye’nin Vasington Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nde, 2014 -2018 (Haziran) döneminde, Ticaret Başmüşaviri olarak, ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi alanında çalışan Ömür Demir Kızılarslan, ABD pazarında kalıcı, sürekli ve sürdürülebilir pazara giriş imkanları konusunda, interaktif bir sohbet ortamında bilgi paylaşımı yapmayı öngörmektedir.

asexon.com
1
×
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bana yazmak için WhatsApp ikonuna bir kez tıklayınız.


* Önemli Not:
- Vakfımıza WhatsApp Araması ile ulaşılamamaktadır.
- Hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında iletişime geçiniz.