İş Dünyası ve Ticarette Algı Yönetimi

Amaç

ALGILAR GERÇEKTİR

ALGI YÖNETİMİ, Türkiye’de çoğu insan için yeni bir kavram. Belki de üç-beş yıl öncesine kadar farkında olmadığımız bir gerçeklik. İnsanların ve toplumun davranışlarının yönlendirilmesinden, satış-pazarlamaya, Pazar payı oluşturmaya kadar geniş bir yelpazede Algı Yönetiminin kullanılmakta olduğu günümüz dünyasında,  Algı yönetimine iş dünyası çerçevesinden bakacağız.

Siz dünyanın en iyi ürününü üretiyor olabilirsiniz, ama insanlar sizi nasıl algılıyorlarsa o kadarsınızdır.  Böyle bir konuyu riske atabilir misiniz?

Algı Yönetimi, varlığınızı ve yarattığınız değerleri yönetmenize, geliştirmenize ve geleceğe taşımanıza yardımcı olur.

Hedef kitleyi istediğiniz gibi yönetebilmenize yarar.

Algı yönetimi, planlı programlı, stratejik izlenimlere dayalı ,uzun yıllara yayılmış, hedef kitlenin fark etmeden zihnine nüfus eden, zihnine nüfus ettikten sonra davranışlarına nüfus eden, o davranışları yavaşlatan ya da istek doğrultusunda yönlendirilen, yönetilen büyük bir psikolojik operasyondur.

Algı, bir tespit biçimi değil bir yönlendirme enstürumanıdır.

Algıyı yönetmek iletişimi yönetmektir. Algı her zaman kötü bir şey için yönetilmez. Doğruyu söylemek için de kullanabilirsiniz. Bir şeyi yönetebilmek adına da kullanabilirsiniz

Bir şeyi onarabilmek adına bir şeyi yerleştirebilmek adına da algıyı yönetebilirsiniz. Tabi bunu yapacak  enstrümanlarınız, böyle bir bilginiz, stratejik planınız varsa…

Eğitime katıldığınızda kullanabileceğiniz ve sahip olduğunuz becerileri geliştirebileceğiniz yeni fikirler ve teknikler bulacaksınız, iş dünyasında olan veya adım atmak isteyenler için  ve hatta ne iş yapıyor olursanız olun bu eğitim işinizi kolaylaştıracak ve daha iyi yapmanızı sağlayacaktır.

Eğitimin temel amacı, “düz mantık” sarmalından kurtulup birçok alanda maruz kalınan Algı Yönetimi konusunda bilinçlenmeyi sağlamaktır.

Bu eğitim sonucunda, katılımcıların Algı Yönetimi konusunda bilgi sahibi olmaları sağlanırken, gelecekte bu hususa ilişkin kazanımları da garanti altına alınmış olacaktır. Ve en önemlisi katılımcının algıyı yönetebilecek duruma gelmesi sağlanır.

 

NOT: Bu eğitimdeki Algı Yönetimi teknik ve taktikleri etik bir şekilde kullanılmaya yöneliktir. Bu teknikler iş ve özel yaşamınızda kötü amaçlar için değil, iyi ve etik amaçlar doğrultusunda kullanabileceğiniz ikna gücünüzü artırmaya yöneliktir.

Eğitim

İş Dünyası Ve Ticarette Algı Yönetimi Eğitimi  06 Ekim 2017 Cuma Günü  09:30 – 13:30 saatleri arasında Türk Dış Ticaret Vakfı Koru Mahallesi, Ankaralılar Caddesi No:5, 06810 Yenimahalle/Ankara adresinde icra edilecektir. Eğitimin toplam süresi 4 saattir ve dili Türkçe’dir. Eğitimin başlangıç zamanından 15 dakika önce belirtilen adres ve derslikte olunması tavsiye edilir. Eğitimin detayı ve konu başlıkları aşağıdaki gibidir.

4.11.2017
09:30 – 10:20 Algı Yönetimi Nedir? Algıyı Yönetme Planı Nasıl Yapılır? Algı Yönetimini Etkileyen Faktörler?
10:20 – 10:30 Ara
10:30 – 11:20 Algı Yönetimi Nasıl Bir Mantıksal Çerçeveye Sahiptir? Kurumsal Algı Nedir, Nasıl Yönetilir?
11:20 – 11:30 Ara
11:30 – 12:20 Algı Yönetiminde Sosyal Medyanın Rolü – Başarılı Bir Algı Yönetimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar
12:20 – 12:30 Ara
12:30 – 13:20 İnsan Davranışları Hakkındaki Şaşırtıcı Bilgiler – Duyguların Gizli Algı Yönetimi Amacıyla Kullanımı – Soruların Gizli Algı Yönetimi Amacıyla Kullanımı
13:20 – 13:30 Soru/Cevap

Katılım

İş dünyasındaki tüm iş adamlarına özellikle tavsiye edilmekle birlikte program, hedefine hızlı ulaşmak ve hayatını kolaylaştırmak isteyen tüm bireylere açıktır. Algı Yönetimi sadece siyasette ve iş dünyasında değil, her yerde kullanılması gereken bir beceridir.  Bu eğitime katılan herkes eğitim katılım belgesi/sertifikası almaya hak kazanacaktır.

Eğitimin ücreti 225 TL’dir.

Başvuru

            https://www.tdvsem.com/basvuru/ adresinden çevrimiçi başvurular ve ödemeler kabul edilmektedir.

Eğitmen

Algı yönetimi ve İletişim uzmanlığında yaptığı projelerle adından bahsedilmeyi başaran KARIYERİN pozitif markası Neslihan Yahşi birçok tanınmış siyasi isimle yıllardır çalışmalarını sürdürmekte ve önemli kurum ve kuruluşların iletişim çalışmalarını yürütmektedir.

Neslihan Yahşi, verdiği eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle, bireylerin ve kurumların; potansiyelini keşfetmesine yardımcı olmak, ufuk açmak, hedeflerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamak ve yaşamlarını kolaylaştırmak gibi bir görev üstlenmektedir. Bunun yanı sıra kişi ve kurumların sahip oldukları fırsatları kullanmaları ve yeni fırsatlar yaratmaları adına profesyonel destek sağlamaktadır. Aynı zamanda verilen kurumsal hizmetleri, kurumsal vizyon ve stratejinin belirlenmesi ve bireysel hedeflerin kurum vizyon, strateji ve hedefleri ile uyumlu hale getirilmesi gibi çalışmaları da kapsamaktadır.

Neslihan Yahşi, 10 yılı geçkin bir süreden bugüne kadar birçok birey ve kuruma (Siyasi, Bürokrat, Belediye.. v.b) Algı Yönetimi, İletişim ve İmaj danışmanlığı yapmıştır.